• |
infolinka +420-777-656-513, +420-220-518-176
 

Výměna čočky "Clear-Lensektomie" 

Po 45. roku věku ztrácí čočka elasticitu, schopnost zvětšovat své zakřivení a tím zvětšení lomivosti při vidění do blízka. Při metodě "Clear-Lensektomie" se vlastní čočka nahradí umělou čočkou, která se implantuje do původního pouzdra přirozené čočky. Aby se pacient stal nezávislým nejenom na brýlích na dálku, ale i na čtení, implantujeme na naší klinice akomodativní a multifokální čočky. Tyto multifokální čočky umožňují ostré vidění do dálky, do blízka i ve středním prostoru. Jako jedna z prvních v Evropě začala Dr. Rau implantovat multifokální čočky po operaci šedého zákalu a přednášela o svých zkušenostech v Evropě a USA. Stále pracuje s novými multifokálními čočkami, které se implantují po operaci šedého zákalu nebo po výměně čočky. Jako první na světě vypozorovala, že ženy potřebují jiné multifokální čočky než muži. Toto pozorování a výzkum byl uveřejněn v mnoha evropských očních časopisech. Citujeme Dr. Rau: "Mnohaleté zkušenosti s multifokálními čočkami mi umožňují nabídnout pacientovi čočku, která individuálně vyřeší jeho potřeby".

Multifokální difraktivní čočky TecnisAmo/Abott vedle velmi dobrého vidění do dálky umožňují zpravidla vynikající vidění na blízko a čtení malého písma. Hodí se zvláště pro klienty, kteří chtějí vidět i malé písmo bez brýlí. Multifokální čočky "IOL Tecnis" snižují svým speciálním designem jevy "zaslepení" v noci.

Asymetrická inovativní čočka Lentis Mplus (Oculentis) významně redukuje vedlejší účinky multifokálních čoček, halos-prstýnky kolem světla a oslňování za šera.  

Torická multifokální čočka vedle vidění do dálky, středního prostoru a blízka koriguje zakřivení rohovky. Tyto čočky jsou pro každého klienta vyrobeny na míru, dle jeho výsledku měření rohovky a hloubky přední komory. Svou zvláštní konstrukcí umožňuje léčbu vysokého astigmatismu, zakřivení rohovky až do 12 D. Na rozdíl od ostatních multifokálních čoček, které jsou k dispozici ve stupních po 0,5 D.

Individualizovaná čočka je dostupná v stupních po 0,01 D.

Pro pacienty, kteří chtějí jistou nezávislost na brýlích, ale nechtějí investovat větší částku, jsou optimální čočky Lentis comfort.

Trifokální čočka Fine Vision (Physion) a Panoptix (Alcon) zajišťuje svými 3 ohnisky pro dálku, střední prostor a blízko perfektní vidění v těchto vzdálenostech. Hodí se zvláště pro pacienty, kteří pracují hodně hodin u počítače.

Pacienti po refraktivní výkonu, laserové operaci v mládí stárnou a dostávají se do věku Presbyopie vetchozrakosti.

Dr. Rau přednáší o čočce IC8, kterou s velkým úspěchem implantuje u těchto pacientů. Odstraní vady zobrazení i eventuálně vzniklé zakřivení rohovky a umožní čtení bez brýlí.Kontaktujte nás

Infolinka

+420 777 656 513

+420 220 518 176

E-mail

info@dr-rau.cz

Adresa

Vítězné náměstí 829/10
160 00 Praha 6

Ordinační doba:
Pondělí  10 – 13 hodin
Středa   10 – 13 hodin
Čtvrtek  10 – 13 hodin
Pátek      9 – 12 hodin

Aktuality

Nová metoda léčby zeleného zákalu nyní i v ČR

Exkluzivně v Očním centru Dr.Rau.

14. 2. 2014 Více
  • LASEK Viscodissection

    Ve snaze techniku Lasek ještě dále zdokonalit jsem vyvinula vlasní metodu LASEK Viscodissection,V-LASEK. Tato metoda je ještě šetrnějši než metoda LASEK, je spojena s menším rizikem pooperačních… Více

  • Zelený zákal

    Nová metoda léčby zeleného zákalu nyní i v České republice exluzivně v Očním centru Dr.Rau. Více

  • Makulární degenerace

    Postihuje centrální část oční sítnice, kterou nazýváme žlutá skvrna neboli macula lutea, zkráceně makula. Více