• |
infolinka +420-777-656-513, +420-220-518-176
 
1. 4. 2019
Nevíte si rady?
Máte mnoho otázek?

Dopřejte si nezávaznou a bezplatnou konzultaci!

Objednávejte se na telefonním čísle: 220 518 176
nebo na mail: info@dr-rau.cz

(nejedná se o vyšetření)
zpět do aktualit

 

Obrazem řízený navigační systém VERION

VERION Image Guided System od americké společnosti Alcon zásadním způsobem zlepšuje výsledky operací šedého zákalu a implantace torických i multifokálních nitroočních čoček.

Tato nová navigační technologie nejprve zcela přesně změří oční vadu a vypočítá ideální korekci vady pomocí nitrooční čočky. Následně na operačním sále projektuje VERION přímo na pacientovo oko navigační linie, pomocí kterých chirurg umístí implantovanou čočku do oka s naprostou přesností.

Na základě přesných diagnostických měření dokáže VERION vypočítat ideální korekci dioptrické vady i astigmatismu pomocí nitrooční čočky. 

Naměřená data následně VERION během operace odesílá přímo do mikroskopu na operačním sále a naviguje chirurga při implantaci čočky. Minimalizuje tak možnou odchylku při implantaci umělé čočky.

VERION se skládá ze dvou částí: referenční jednotky a digitálního markeru.

Referenční jednotka VERION provádí klíčová diagnostická měření včetně:

 • keratometrie, tedy zakřivení rohovkyReferenční jednotka VERION v NeoVizi
 • pozice a průměru limbu neboli hranice, kde rohovka přechází do neprůhledné bělimy
 • horizontální vzdálenosti od limbu k limbu
 • pupilometrie, tedy měření průměru zornice
 • optické osy oka      
 • odchylky od optické osy


Referenční jednotka současně snímá digitální obraz pacientova oka ve vysokém rozlišení a zachycuje cévy, orientační body v limbu a duhovce. Vytváří tak jedinečný "otisk oka."

Navigační systém VERION v NeoVizi

 

Digitální marker VERION je připojený k chirurgickému mikroskopu na operačním sále a přímo na pacientovo oko projektuje ideální vedení řezu, umístění otvoru v předním pouzdře čočky, umístění implantované čočky do optické osy i přesnou korekci astigmatismu.

Použití obrazem řízeného navigačního systému VERION tak významným způsobem zlepšuje pooperační výsledky u všech implantovaných čoček, zvláště pak u multifokálních a torických čoček.  

 


ISOVISION

Stárnutí je proces, který bohužel postihuje celé tělo člověka. Kůže se stává méně elastickou, na tváři i na těle vznikají vrásky apod. Ani oko není před stárnutím uchráněno. Stárnutím, které nastává už od 45. roku života, se rohovka a čočka stávají ploššími. Rohovka mladých lidí má pozitivní aberaci, která je kompenzována negativní aberací čočky. S věkem čočka ztrácí elasticitu, zakřivení a schopnost akomodovat, to jest zvyšovat svou optickou mohutnost, která je potřebná k zaostřování do blízka, ke čtení a aktivitám ve vzdálenosti 30 – 60 cm. K tomu se ještě také rohovka začíná oplošťovat. Výsledkem této přirozené ztráty zakřivení a elasticity dochází ke ztrátě schopnosti čtení a rozlišování detailů na blízko. Dosavadní laserová léčba byla vhodná jen pro mladé pacienty do 45 let. Zbavila je optických pomůcek, brýlí a kontaktních čoček do dálky i do blízka. Od 45 let věku, kdy docházi k tzv. presbyopii, laserové operace Excimer laserem sice zbavily pacienta brýlí do dálky, ale závislost a potřeba brýlí na čtení zůstala. Presbyopie se dala léčit jen do určitého stupně tzv. monovizí, kdy jedno oko bylo korigováno do dálky, druhé do blízka. Toto řešení mnoho pacientů nesnášelo. Dosavadní Presby Lassik měl tři multifokální refrakční zóny, podobně jako refrakční multifokální čočka s jednou centrální zónou do blízka a s druhou centrální zónou do dálky. Také tento koncept fungoval na podkladě mikromonovize a tím pádem, jako každá monovize, negativně ovlivňoval prostorové vidění. Někdy navíc vedl k zvýšenému oslňování při jízdě autem.

Nový koncept léčby presbyopie excimerovým laserem Isovision pochází z Francie a vyvinul ho Dr. Frederick Hehn z Nancy. Dr. Hehn pracuje na tomto konceptu 10 let a jeho snem vždy bylo umožnit pacientům starším 45 let stejně kvalitní vidění do dálky i do blízka. Momentálně působí několik center po celém světě, které provádějí tuto metodu, Nancy, Geneva, Toronto a Mexiko a úspěšně léčila vice, než 3 000 pacientů.

Metoda Isovision mění formu rohovky, vrací jí její původní asfericitu a umožňuje pacientům vidění do dálky i do blízka bez toho, aniž by omezovala prostorové vidění. V Očnim centru Dr. Rau, Praha, kombinuiji tuto laserovou ablaci se šetrnou metodou LASEK nebo ještě šetrnější LASEK Viscodisekcí bez řezu do rohovky a tím bez rizika lalokových komplikací.MOŽNOSTI DALŠÍCH NADSTANDARTNÍCH VYŠETŘENÍ


Lasek Viscodissektion

Lidské oko není dokonalý optický systém. Má zobrazovací vady – aberace. 90% těchto aberací jsou způsobené zobrazovacími vadami rohovky. Wave front změří vady zobrazování nejen rohovky, ale i celého oka a zhodnotí, zda by individualizovaný laserový zákrok ještě dodatečně zlepšil kvalitu vidění. V pozitivním případě se pak tyto zjištěné hodnoty převedou do excimer laseru, který tyto nepravidelnosti zcela individuálně odstraní.

Příslušné Wave front vyšetření stojí 600,- Kč.

Toto vyšetření slouží i bez následné individuální ablace k získání ještě přesnějších výsledků pro výpočet laserové ablace.

Pokud máte zájem o toto vyšetření, sdělte to prosím v den operace, kdy bude provedeno autorizovaným laserovým technikem a posouzeno primářkou očního oddělení Dr. Rau.

Cena za individualizovanou laserovou ablaci jednoho oka je 2500,- Kč.

 

U některých onemocnění rohovky není možné použít laserovou operační techniku k léčbě Vaší refrakční vady.

Jedná se především o keratokonus, ale i jeho předstádia a abnormální nepravidelné rohovky. Naše předoperační vyšetření zahrnuje rohovkovou topografii přední plochy rohovky.

Při podezření na keratokonus, jeho předstádia a abnormální rohovku, doporučujeme pacientům vyšetření zadní plochy rohovky vyšetřovacím přístrojem Pentacam, které stojí 500,- Kč.

Toto vyšetření však i zvyšuje jistotu laserového výkonu a je možné provést preventivně, což Vám doporučujeme!

 

Jste starší 45 let a vadí Vám závislost na brýlích, která snižuje Vaší životní kvalitu? Odpovědí je pro Vás výměna oční čočky.
Jelikož provádíme tuto operaci již 15 let na naší privátní klinice v Chamu (www.privatklinik-dr-rau.com), máme k dispozici všechny současně dostupné multifokální čočky. Jsme schopni individuálního výběru čočky, která uspokojí Vaše požadavky.
Současná oboustranná operace v celkové anestézii možná.

Nová šetrná mikroinvazivní operace zeleného zákalu CyPass exkluzivně v Bavorsku v privátní klinice Dr.Rau-viz zelený zákal (www.privatklinik-dr-rau.com). V současné době snížená cena v rámci klinické studie

Kontaktujte nás

Infolinka

+420 777 656 513

+420 220 518 176

E-mail

info@dr-rau.cz

Adresa

Vítězné náměstí 829/10
160 00 Praha 6

Ordinační doba:
Pondělí  10 – 13 hodin
Středa   10 – 13 hodin
Čtvrtek  10 – 13 hodin
Pátek      9 – 12 hodin

Aktuality

Nová metoda léčby zeleného zákalu nyní i v ČR

Exkluzivně v Očním centru Dr.Rau.

14. 2. 2014 Více
 • LASEK Viscodissection

  Ve snaze techniku Lasek ještě dále zdokonalit jsem vyvinula vlasní metodu LASEK Viscodissection,V-LASEK. Tato metoda je ještě šetrnějši než metoda LASEK, je spojena s menším rizikem pooperačních… Více

 • Zelený zákal

  Nová metoda léčby zeleného zákalu nyní i v České republice exluzivně v Očním centru Dr.Rau. Více

 • Makulární degenerace

  Postihuje centrální část oční sítnice, kterou nazýváme žlutá skvrna neboli macula lutea, zkráceně makula. Více