• |
infolinka +420-777-656-513, +420-220-518-176
 

Operativní řešení zeleného zákalu.

Méně častým, ale velmi zákeřným problémem je zelený zákal. Koho se tento problém nejvíc týká a jak poznat jeho příznaky?

Zelený zákal je zákeřné onemocnění tím, že jeho nejčastější forma otevřeného úhlu je bez potíží. Postupná ztráta zrakových vláken vede ke změnám zorného pole, které pacient zpočátku nepozoruje. Pozná to, až když je ztracena velká část zorného pole, která se další léčbou ať konzervativní nebo operativní nedá zachránit, ztráta je definitivní. Proto je u zeleného zákalu tak důležitá prevence, měření očního tlaku od 40 roku každé 2 roky. Při zvýšeném tlaku je třeba pravidelná kontrola očního tlaku, zorného pole a vyšetření zrakového nervu a gangliových buněk pomoci OCT. Klasické, filtrující operace jsou většinou spojeny s velkým rizikem komplikací.

V důsledku těchto komplikací byly vyvinuty v poslední době mikro stenty, které riziko těžkých komplikací nemají. MIGS Mikroinvasivni chirurgie umožňuje reagovat na změny zorného pole a zrakového nervu daleko dříve než klasická chirurgie. A vést k zamezení dalších ztrát vláken zrakového nervu. MUDr. Rau je pionýrkou mikroinvazivni glaukomové chirurgie. Jelikož cypass se již nevyrábí, implantuje mikrostent i.stent inject firmy Glaucos a provádí novou metodu z USA Canaloplastiku OMNI. Při této metodě se nezavádí mikrostent, jen se rozšiřuje odtokový kanál aplikací viskózní tekutiny.

Chirurgie Mikro Stent Cypass (Transcend, California) se jen malým řezem implantuje do komorového úhlu, prostoru mezi cévnatkou a sklerou. Trubička je 6 mm dlouhá 0,5 mm široká a zajišťuje po celý život snížení očního tlaku. Stabilizace očního tlaku i v nočních hodinách umožňuje dokonce i zlepšení stavu poškozených zrakových vláken očního nervu. Na rozdíl od klasických operačních metod, které jsou spojeny se značnými riziky, je tato metoda velmi šetrná a riziko operačních a pooperačních komplikací minimální. Stent je dokonce možné odstranit a tím se vrátit k původnímu stavu. V současnosti mohou tuto metodu provádět pouze 3 kliniky v Německu. Privátní klinika Dr. Rau k nim patří. Dr. Rau má s touto metodou takřka tříleté zkušenosti.

 

Kontaktujte nás

Infolinka

+420 777 656 513

+420 220 518 176

E-mail

info@dr-rau.cz

Adresa

Vítězné náměstí 829/10
160 00 Praha 6

Ordinační doba:
Pondělí  10 – 13 hodin
Středa   10 – 13 hodin
Čtvrtek  10 – 13 hodin
Pátek      9 – 12 hodin

Aktuality

Nová metoda léčby zeleného zákalu nyní i v ČR

Exkluzivně v Očním centru Dr.Rau.

14. 2. 2014 Více
  • LASEK Viscodissection

    Ve snaze techniku Lasek ještě dále zdokonalit jsem vyvinula vlasní metodu LASEK Viscodissection,V-LASEK. Tato metoda je ještě šetrnějši než metoda LASEK, je spojena s menším rizikem pooperačních… Více

  • Zelený zákal

    Nová metoda léčby zeleného zákalu nyní i v České republice exluzivně v Očním centru Dr.Rau. Více

  • Makulární degenerace

    Postihuje centrální část oční sítnice, kterou nazýváme žlutá skvrna neboli macula lutea, zkráceně makula. Více